Про проєкт

Про проєкт
Офіційний старт сезону – 25 квітня 2024 року.
По кожній точці маршруту ви можете подивитись детально інформацію, а саме:
що подивитись, де зупинитись, де харчуватись
Vinnytsya
Вінниця

Найбільш відомими туристичними цікавинками Вінниці зазвичай вважають вежу Артинова на Європейській площі та найбільший у Європі плавучий світломузи

Більше інформації Повністю
4г 24хв
21,3 км
Hnivan
Гнівань

Гнівань і Селище майже зливаються, але в межах сучасної Гнівані люди почали селитись у 1870-ті роки, коли сюди проклали залізницю.

Більше інформації Повністю
3г 45хв
18,5 км
Brayiliv
Браїлів

Браїлів значно менший за Гнівань. Першою датою, коли місто було згадано, є 1594 рік.

Більше інформації Повністю
2г 15 хв
10,8 км
Zhmerynka
Жмеринка

Жмеринка — це важливий залізничний вузол. Місто виникло між селами Мала та Велика Жмеринки у 1865 році під час прокладання залізниці Київ-Балта.

Більше інформації Повністю
3г 10хв
15,5 км
Severynivka
Северинівка

Северинівка була заснована Северином Орловським, який почав будувати тут свій великий палац. Власне, звідси й назва.

Більше інформації Повністю
25,3 км
Bar
Бар

Найбільший поштовх до розвитку міста дала королева Бона Сфорца — дружина польського короля Сигізмунда Старого.

Більше інформації Повністю
3г 38хв
17,8 км
Yaltushkiv
Ялтушків

Інформація по точці знаходиться на етапі наповнення.

Більше інформації Повністю
4г 44хв
23,2 км
Vinkivtsi
Віньківці

Невеликі Віньківці лежать на стрімких берегах річки Калюс. Вперше про місто згадується у 1493 році.

Більше інформації Повністю
3г 50хв
15,3 км
Zinkiv
Зіньків

Старовинне містечко Зіньків — справжня перлина Хмельниччини.

Більше інформації Повністю
4г 45хв
22,9 км
Maliyivtsi
Маліївці

У Маліївцях найцікавіше — це резиденція Орловських і водоспад.

Більше інформації Повністю
3г 50хв
18,4 км
Dunayivtsi
Дунаївці

Подібно до інших населених пунктів південного заходу Поділля, Дунаївці вперше згадуються наприкінці XV століття, коли тут були литовці.

Більше інформації Повністю
3г 40хв
18,4 км
Makiv
Маків

Інформація по точці знаходиться на етапі наповнення.

Більше інформації Повністю
19,7 км
Kam'yanets-Podilskyy
Кам'янець-Подільський

Кам'янець-Подільський - це місто-фортеця.

Більше інформації Повністю
Camino Podolico є членом Європейської федерації Шляху святого Якова

Подільський шлях святого Якова (Camino Podolico) офіційно прийняли до Європейської федерації Шляху святого Якова на генеральній асамблеї організації 29 червня 2023 року в іспанському місті Потес. 

Європейська федерація Шляху святого Якова (European Federation of Saint James Way) створена 25 травня 2011 року з метою бути єдиним представником паломницьких шляхів до Сантьяго-де-Компостела для Інституту європейських культурних маршрутів (Люксембург) і гарантувати застосування критеріїв сертифікації Європейських культурних маршрутів. 

 

Маршрут популяризує громади у Вінницькій та Хмельницькій областях як туристичну атракцію серед внутрішніх та іноземних туристів та створює необхідні умови для розвитку місцевого бізнесу.

Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова — це культурно-пізнавальний та паломницький маршрут з Вінниці до Кам’янця-Подільського через Бар на зразок Шляхів святого Якова, які проходять через усю Європу та ведуть до міста Сантьяго де Компостела у Іспанії. Маршрут поєднує 13 точок Вінницької та Хмельницької областей. Він дозволяє спланувати пішу або веломандрівку з необхідною інфраструктурою для харчування та ночівель кожних 20–25 кілометрів. Унікальність Camino Podolico полягає в тому, що він проходить найбільш мальовничими місцями східного Поділля. В першій його частині мандрівники мають можливість пройти вздовж мальовничих берегів річок Південний Буг та Рів, а в другій наблизяться до Товтр. Маршрут популяризує громади у Вінницькій та Хмельницькій областях як туристичну атракцію серед внутрішніх та іноземних туристів та створює необхідні умови для розвитку місцевого бізнесу. Його довжина становить 252 км, шлях може бути пройденим за 12–14 днів. Для пілігримів підготовлена інформація про місця ночівлі та харчування, а також цікаві відомості про історію та пам’ятки краю. Більше того, для усіх охочих доступний електронний трек маршруту, який постійно вдосконалюється. Крім того кожен, хто долає маршрут пішки чи на велосипеді, отримає паспорт для відміток на початку маршруту та сертифікат проходження шляху. Створена туристична навігація для комфортного долання маршруту Camino Podolico, зокрема встановлено вказівники та стенди у кожній громаді, через яку проходить маршрут, та промарковано увесь шлях з Вінниці до Кам'янця-Подільського. Маршрут проходить через такі населені пункти: Вінниця, Гнівань, Браїлів, Жмеринка, Северинівка, Бар, Ялтушків, Віньківці, Зіньків, Маліївці, Дунаївці, Маків, Кам'янець-Подільський та інші мальовничі містечка та села Поділля.