Северинівка
Попередня точка
Жмеринка
Наступна точка
Бар

Северинівка була заснована Северином Орловським, який почав будувати тут свій великий палац. Власне, звідси й назва. Цікаво, що село, на відміну від багатьох подібних населених пунктів України, процвітає. Діє музей, де зберігаються деякі речі з палацу Орловських.

GPS Кординати
Відстань
25,3 км.
Медична допомога
Северинівська лікарська амбулаторія вул. Грушевського, 55
Северинівська лікарня відновного лікування вул. Санаторська, 1 Пн-Пт 8:00-17:00, Сб-Нд вихідні
Отримати відмітку
Зелена садиба “У Антоніни” вул. Молодіжна, 4 пн-нд 09:00-20:00, тел. 098 421 95 26
КЗ”Центр культури,дозвілля та туризму” пн-пт 08:00-17:00
Що подивитись
Де зупинитись
Палацо-парковий ансамбль садиби Орловських

Северин Орловський звів палац у формах класицизму, із великим центральним портиком. Поруч в тому ж стилі побудували господарський двір із каретнею, що дійшов до нашого часу. У своєму палаці Северин Орловський і його нащадки зібрали чимало цінних картин, старовинної зброї, ампірних меблів, а також велику бібліотеку.  Під час перебудови палацу під санаторій знищили його зовнішнє та внутрішнє оздоблення. Залишився лише балкон з боку парку.

Залишки костелу святої Трійці

Ймовірно, перший римо-католицький храм з’явився у Маньківцях у 1769 році та був побудований з дерева. Нинішній зведено у 1789 році, у добу, коли бароко вже відходило та починався класицизм. Храм побудував місцевий поміщик Юзеф Дембський. У ХІХ столітті костел обвели цегляним муром із чудовою брамою у стилі неоготики. У 1919 році більшовики розстріляли у Вінниці місцевого настоятеля Лісецького. Храм закрили, але з 1941 по 1953 роки він був діючим. Під час хрущовських гонінь на релігію костел вдруге закрили. Він поступово нищиться. Вже немає даху, частково зруйновано в’їзну браму.

Зелена садиба "У Антоніни"
Працює у літній час
вул. Молодіжна, 5
9:00-18:00