Рекомендації мандрівникам

Маршрут Camino Podolico має протяжність 255 км. Його можна пройти протягом 12–14 днів.

Для того, щоб отримати від нього максимальне задоволення та подивитись усі цікавинки, які знаходяться на маршруті, варто дотримуватись наступних правил:

  • Не переобтяжуйте себе. Маршрут розрахований на комфортні 18–21 кілометрів ходу щодня для піших і максимум на 40–50 кілометрів для веломандрівників. Якщо до нічлігу ще далеко, а сил вже не залишилось, можна під’їхати автобусом. Це не буде зрадою. 
  • Подбайте про взуття та відповідний одяг. Радимо мати спеціальні трекінгові кросівки та на зміну — сандалі. Перші взувайте для ходьби ґрунтом, останні — для асфальту. Тільки пам’ятайте: сандалі ніколи не взувайте на босу ногу! Це може призвести до утворення мозолів на ногах і сходження з маршруту.
  • Робіть привали на 10–15 хвилин щогодини. Намагайтесь трохи більшу частину денного кілометражу проходити рано-вранці, а решту шляху — після обіднього відпочинку. Якщо ви йдете влітку, щоб не втрачати сили на спеці, радимо виходити о 6 ранку та йти до 11:00. Далі перерва до 16:00 і продовження маршруту до 19:00–20:00. В інші пори року — як буде зручніше вам. 
  • Завжди майте з собою воду та часто пийте, щоб уникнути зневоднення. Не забувайте захищати свою голову від спеки капелюхом, а шкіру від сонця — спеціальними кремами.
  • Не беріть зайвих речей — це заощадить вам сили. Краще ночувати у визначених маршрутом місцях та бронювати нічліг заздалегідь. 
  • Пам’ятайте про офіційні документи паломника. Паспорт і перший відбиток штампа можна отримати на початку шляху — у Костелі Пресвятої Діви Марії Ангельської у Вінниці або ж у Барській публічній бібліотеці у Барі. Місця для отримання наступних відміток шукайте на сторінках цього довідника.
  • Перед виходом на маршрут варто подивитись всю наявну інформацію на офіційній сторінці Camino Podolico у Facebook: https://www.facebook.com/camino.podolico. Інформація може доповнюватись та вдосконалюватися, тож варто слідкувати за всіма можливими оновленнями. 
  • Кількість місць для ночівель є обмеженою, тому перш ніж почати мандрівку, обов'язково забронюйте ночівлі у зазначених у путівнику місцях або ж візьміть з собою намет.
  • Встановіть додаток «Повітряна тривога» на телефон та оберіть Вінницьку область (відрізок Вінниця — Ялтушків), на середині шляху змініть на Хмельницьку область (відрізок Віньківці — Кам'янець-Подільський).
  • Якщо розпочалася повітряна тривога, одразу прямуйте до найближчого укриття. Список укриттів буде опубліковано в розділі про кожну громаду найближчим часом. Якщо повітряна тривога застала вас у дорозі, де немає укриттів але видно лісосмуry, варто прямувати туди і сховатися (дерева забирають на себе розліт осколків). Якщо поблизу чутно звуки вибухів, потрібно впасти на землю та накрити голову руками. За можливості шукайте заглиблення, яму, в якій можна сховатися. Або хоча б високий бордюр.
Детальні поради щодо проходження в умовах воєнного часу можна прочитати за цим посиланням".

Трекінг