Camino Podolico і гастрономічний каталог цього маршруту, створений за підтримки Ради Європи і Європейської Комісії, представили на щорічній онлайн-зустрічі координаторів Днів європейської спадщини.
Це дводенна подія, учасниками якої стали національні координатори і фахівці зі спадщини з низки європейських країн: Великобританії, Іспанії, Італії, Норвегії, Польщі, Румунії, України, Фінляндії і Франції. Україну на цій зустрічі 14 листопада представив директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради та технічний асистент обраного віцепрезидента Європейської федерації Шляху святого Якова Олександр Вешелені.
Він поділився досвідом проведення Днів європейської спадщини у Вінниці і у громадах на культурному маршруті Camino Podolico (Подільський шлях святого Якова). Зокрема, розповів про виграний у 2023 році грант від Ради Європи і Європейської Комісії в рамках конкурсу «Історії Днів європейської спадщини», який дозволив втілили проєкт «Шлях має тривати» і відновити Camino Podolico, поставлений на паузу у 2022 році через російську агресію в Україні. У результаті вдалося дослідити гастрономічну спадщину Поділля, випустити гастрономічний каталог Шляху і серію відеорепортажів, а громади маршруту вперше доєдналися до проведення Днів європейської спадщини й отримали стимул розвиватися, працювати з туристами і паломниками, розбудовувати базову інфраструктуру, а головне – берегти і розвивати місцеву спадщину.
Детальніше про це – за цим посиланням.
«Саме завдяки грантовій підтримці Ради Європи і Європейської Комісії ми змогли здійснити експедицію до кожної з громад маршруту, побачити, як вони долають наслідки повномасштабної війни і як продовжують зберігати власну спадщину - передусім нематеріальну, адже вона напряму залежить від її носіїв-автохтонів, котрі можуть передавати традиції наступним поколінням, - відзначив у своїй презентації Олександр Вешелені. - Тема ДЄС-2023 “Жива спадщина” та занурення в локальну гастроспадщину якнайкраще змогла простимулювати їх не тільки вперше провести в себе Дні європейської спадщини, а й підготуватися до відновлення повноцінного функціонування Camino Podolico з прийомом пілігримів. У результаті вже в 2024 році маршрутом пройшло понад 300 людей з усіх куточків України (крім тимчасово окупованих регіонів)».
____
Дні європейської спадщини (ДЄС) – спільна ініціатива Ради Європи та Європейської Комісії – культурні заходи, що спільно проводяться різними країнами Європи, з метою підвищення обізнаності про спадщину, як матеріальну, так і нематеріальну. Дні європейської спадщини розвивають та зміцнюють в людей почуття приналежності та відповідальності за спадщину, підкреслюючи актуальність прав людини та демократії. Вінниця вперше долучилася до проведення ДЄС у 2019 році.