Делегація з Вінниці пройшла Шлях святого Якова у Литві

Поїздка відбулась на запрошення Асоціації друзів Шляху святого Якова та Асоціації муніципалітетів Шляху святого Якова Литви.

Це був не просто робочий візит для знайомства з кращими практиками на Шляху святого Якова, а справжня паломницька мандрівка одними з найвизначніших місць країни: Тельшяй,  Гора Хрестів у Шяуляї, Куртувенай, Швекшну і Шилуте. 

Участь у спільному проходженні маршруту взяли понад 20 паломників з Литви і України. Українську делегацію представили: 

  • працівники департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, який координує Подільський шлях святого Якова, Катерина Огнев’юк, Наталя Рибак і Віталій Данилюк,
  • амбасадор  шляху Camino Podolico Володимир Онофрійчук,
  • гідеса й амбасадорка шляху Camino Podolico Світлана Гордійчук і амбасадорка Вікторія Клініч;
  • координатори Camino Podolico від м.Бар Людмила Гапонюк, Людмила Власова та Анатолій Франчук з відділу культури, молодіжної політики, спорту та туризму Барської міської ради.
.

«Ці кілька днів у Литві стали для нас особливим досвідом єдності, гостинності та справжнього паломницького духу. Щиро дякую нашим друзям і партнерам за запрошення, підтримку та можливість разом пройти частину цього шляху. Такі зустрічі не лише надихають, а й створюють міцний фундамент для подальшої співпраці та дружби між нашими країнами й громадами. Адже саме успішний досвід цієї країни надихнув колись Вінниччину долучитися до Шляху і запустити у 2021 році Camino Podolico в Україні», – зазначила комунікаційниця Camino Podolico Катерина Огнев’юк.  

.

Зазначимо, що це вже друга така поїздка у Литву. Перша відбулась наприкінці серпня 2025 року.