Від Вінниці до Сантьяго-де-Компостела – естафета українського прапора європейськими шляхами св. Якова

У Вінниці 14 травня стартувала акція «Дорога українського прапора шляхами Європи». Суть ініціативи полягає у тому, щоб пронести прапори України від стартової точки Подільського шляху Святого Якова у Вінниці до кінцевої точки всесвітньовідомого Каміно – іспанського міста Сантьяго-де-Компостела, де розташований храм з мощами апостола Якова.

Прапорів два – один подарують на кінцевій точці маршруту (на ньому зображено Вінницю як крайню східну точку Шляху), а інший (фрагмент прапора-рекордсмена з Сум, розгорнутого у 2023 році на довжині 156 метрів) передадуть назад до України, у Вінницю, звідки все й почалося. Крім цього організатори розробили «паспорт українського прапора», в якому будуть ставитись печатки про проходження на кожному з відрізків шляху.

Ініціатором цієї акції є Роман Степаненко – українець, який останні 10 років проживає у Карлсруе, що є містом-побратимом Вінниці. Минулого року Роман разом з дружиною пройшли 200 кілометрів португальським шляхом святого Якова, дорогою розповідаючи іншим паломникам і про українську ділянку.  На початку червня вони разом з вінничанкою Наталією Кох планують пройти нову ділянку Каміно-де-Сантьяго з міста Ферроль. На території України ініціативу підхопили координатори маршруту Camino Podolico, а також голова ГО «Моя Северинівка» Владислав Підгаєць. 

Особливо цінним є те, що на шляху Camino Podolico прапори несуть члени молодіжних рад, студенти та інша активна молодь. Зокрема 14 травня на першому відрізку з Вінниці до Гнівані прапори пронесли студенти Вінницького державного педагогічного університету імені Коцюбинського під супроводом завідувача кафедри географії цього університету Володимира Канського. Вони залишили на прапорах свої автографи та відмітки і передали естафету новій групі мандрівників. 

Наступними точками передачі на Подільському шляху святого Якова будуть Жмеринка, Северинівка, Бар, Ялтушків, Віньківці, Маліївці, Дунаївці і Кам'янець-Подільський. А далі прапори України помандрують європейськими шляхами святого Якова. Стежте за сторінками Camino Podolico, щоб побачити нові фоторепортажі естафети.