У Вінниці презентували гастрономічний каталог Подільського шляху святого Якова

У Вінниці відбулася перша презентація каталогу гастрономічної спадщини культурного й паломницького маршруту Camino Podolico (Подільський шлях святого Якова). Це двомовне видання, що містить 22 рецепти унікальних страв, зібраних в 11 громадах Вінниччини та Хмельниччини.

Гастрокаталог розробили у рамках грантового проєкту «Шлях має тривати», що реалізовується департаментом маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради за підтримки Ради Європи й Європейського Союзу. Проєкт спрямований на дослідження нематеріальної та гастрономічної спадщини 11 громад маршруту Camino Podolico. 

У серпні-вересні команда Подільського шляху святого Якова спільно з фахівцями відвідала кожну з громад, зібрала інформацію від носіїв рецептів і відзняла відеоматеріали про ці місця, їхню багату історію та збережену багатьма поколіннями нематеріальну спадщину. Декілька з відзнятих відео – про Вінницьку і Барську громади – показали під час презентації гастрокаталогу. Зовсім скоро усі ці відеорепортажі можна буде переглянути на офіційному ютуб-каналі Camino Podolico.

Презентація каталогу гастрономічної спадщини пройшла 16 жовтня у ресторані «Тифліс». До цього видання увійшли рецепти 22 страв українською та англійською мовами. Серед них – білий борщ, який готують у Маліївцях, ворошилівські рубчики зі шлунку молодого теляти у Гніванській громаді, голубці на свинячому реберці часів королеви Бони у Барській громаді, рагу з кислими огірками у Браїлові та інші цікаві страви локальної подільської кухні.