Шлях має тривати: як грант від ЄС та Ради Європи допоміг відновити маршрут Camino Podolico

У Вінницькій та Хмельницькій області завдяки гранту від Європейського Союзу Ради Європи та Європейської Комісії, втілили проєкт «Шлях має тривати». В рамках нього вдалося дослідити і популяризувати культурно-паломницький маршрут Camino Podolico завдяки гастрономічній складовій. У результаті випущено гастрономічний каталог Шляху і серію відеорепортажів, а громади маршруту вперше доєдналися до Днів європейської спадщини.

Подільський шлях Святого Якова (Camino Podolico) – культурно-пізнавальний та паломницький маршрут з Вінниці до Кам’янця-Подільського – створили у 2021 році з перспективою долучення до Європейської федерації Шляху святого Якова. Його драйверами є громади Вінниці, Бару, Кам’янця-Подільського і ще 8 громад Вінницької та Хмельницької областей. 

Цей маршрут запустили попри виклики пандемії, однак вже у 2022-му, через військову агресію російської федерації, його довелося поставити на паузу – передусім з міркувань безпеки. Попри це кількадесят мандрівників подолали Camino Podolico навіть під час воєнного стану. А ініціатори створення маршруту – місцеві адміністрації, активісти, представники різних закладів – продовжують розглядати його як потужний фактор об’єднання громад заради збереження і популяризації історії, культури, туризму й рекреації на своїй території, та проявляють велике зацікавлення в розвитку маршруту.