На шляху Camino Podolico вперше відбудуться Дні Європейської спадщини

У громадах на маршруті Camino Podolico (Подільський шлях святого Якова) відбудуться Дні європейської спадщини. До ініціативи разом з Вінницею цього року вперше доєднаються Віньківці, Дунаївці, Кам’янець-Подільський, Зіньків і Бар.  

У цих громадах пройдуть численні майстер-класи, екскурсії, виставки та багато інших активностей. У Кам’янці-Подільському, наприклад, відтворять давній подільський танець "Варварка". І все це – щоб досліджувати, берегти і популяризувати живу спадщину громади і Подільського краю. 

Усі події в рамках ДЄС відбудуться з кінця вересня до початку листопада за підтримки Ради Європи і Європейської Комісії. Вінниця доєднується до цієї ініціативи вже п’ятий рік поспіль, але цьогоріч вперше Дні європейської спадщини пройдуть також у громадах Вінницької і Хмельницької областей вздовж маршруту Camino Podolico. Це стало можливим завдяки гранту в рамках проєкту «Шлях має тривати», який реалізує департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради за кошти Європейського Союзу та Ради Європи.

Нагадаємо, що Дні європейської спадщини (ДЄС) – це загальноєвропейська ініціатива Ради Європи, яка передбачає проведення заходів та відкриття доступу до закритих об'єктів з метою підвищити обізнаність про спадщину (як матеріальну, так і нематеріальну). Цьогорічною темою ДЄС є «Жива спадщина» (http://surl.li/lfwlv), яка стосується практик, знань і навичок, що передавалися від одного покоління до іншого і використовуються досі. До живої спадщини належать усна народна творчість, мистецтво, народне ремесло та інше. 

ДЄС у громадах Camino Podolico

Кам’янець-Подільський (Хмельницька обл.)

У Кам’янці-Подільському до Днів Європейської спадщини доєднаються 24 вересня. В цей день о 12:30 годині там відтворять давній подільський танець «Варварка», а також влаштують гастрономічний ярмарок з приготуванням традиційних страв подільської кухні.   

Проєкт включає в себе дослідження історії цього танцю, збирання архівних матеріалів, а також створення сучасної інтерпретації «Варварки». Також метою проєкту є залучення громади, зокрема молоді, до підтримки та відтворення традиційного подільського танцю. Це стане яскравою хореографічною подією, до якої залучать широке коло танцівників (зокрема й наймолодших). 

Автор проєкту – Департамент гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради.

Віньківці (Хмельницька обл.)